Yunanistan Vizesi – Covid 19

Yunanistan Vizesi – Covid 19

Yunanistan Vizesi – Covid 19

İstanbul Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamalara göre vize başvurularının Covid-19 virüsünden nasıl etkilendiğine dair gelişmeleri sitelerimizden takip edebilirsiniz. Tüm güncel duyurulara yer vermekte olan sayfalarımız sayesinde seyahatlerinizin son durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz için Yunanistan vizelerine sahip olmanız halinde veya yeni yapacağınız başvurularla ilgili olarak yaşanabilecek süreçleri aktarmaya devam ediyoruz. Buna göre Yunanistan vizesi nasıl alınır, Yunanistan vizesi için randevuları ne zaman oluşturmalıyım, Covid-19 sonrası Yunanistan vizeleri ile ilgili gelişmeler neler olacak gibi soruların yanıtlarını bulmanızı sağlıyoruz.

Konsolosluğun yaptığı duyuruya göre Yunanistan’a turistik amaçlarla gitmek isteyen kişilerin yapacakları başvurular için en erken tarih 1 Haziran olacaktır. Bu tarihten önce yapılan randevu başvuruları değerlendirilmeyecektir. Rezervasyon yapılmış olsa dahi başvuruların sonuçlanmayacağı belirtilmiştir. Koronavirüsünün neden olduğu kısıtlamalardan etkilenen Yunanistan seyahatlerinizi yeniden planlayarak 1 Haziran başlangıç olmak üzere adımlarınızı atmalısınız. Bu sayede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecek olan başvurularında son durumlarınızın takibi yapılabilecektir.

Yunanistan Vize Değişimlerinizi Yapabilirsiniz

18 Mart 2020 tarihi itibariyle vizesini almış olan kişilerin, Covid-19 virüsü nedeniyle seyahat etme hakkını yitirmiş olmaları durumunda sağlanan kolaylıklardan birisi de vize değişimlerine yöneliktir. Seyahat etme hakkını kaybetmiş olan kişilerin, uygun bir şekilde yapacakları başvurular ile vize değişimlerini gerçekleştirmeleri mümkün olacaktır. Buna göre vize değişim talebinde bulunacak olan kişilere yardımcı olmak amacıyla gerekli prosedürleri aktarmaktayız.

Yunanistan Vizesi - Covid 19
Yunanistan Vizesi – Covid 19

Vize İptal

Sizler de seyahatlerinizi ispat eden planlarla birlikte hareket edebilir ve bir örneğini e-posta aracılığıyla konsolosluğa göndererek doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kaybınızın olmamasına yönelik adımlar atılmaktadır. Sizler de tatilinizi iptal etmek yerine ertelemeyi tercih edebilir ve doğru prosedürlere göre hareket etmeniz halinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde değiştirilecek olan vizeleriniz için başvuracağınız merciler konsolosluklar olacaktır. Ancak ofislerimiz bu süreçte sizleri yalnız bırakmayarak, tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Vize değişimi için gerekli olan evrakları ve başvuru süreçlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. İletişim bilgilerinden bizlere ulaşan kişilere Yunanistan vize değişimleri ve yeni vize alımları hakkında gerekli tüm detayları aktarmaya devam ediyoruz.

Give a Comment