Yunanistan Vize Ücreti 2021

Yunanistan Vize Ücreti 2021

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti

Yunanistan’a seyahati için hangi kategoriden başvurulursa vurulsun, kişinin kendi vize türüne göre ödemekle yükümlü olduğu bir vize harç bedeli vardır.

Bahsedilen bu ücret sizden istenen bankaya yatırılır ve makbuzu Yunanistan vizesi için istenen evraklar arasına eklenir. Bu makbuz yalnızca bir seferlik kullanıma mahsustur. Yani ret alan başvuru sahipleri makbuzu yeniden alabilmek için yeniden ücret ödemekle yükümlüdür.

Yunanistan vize başvurusu için harç bedelinin haricinde vize merkezine hizmetlerinden dolayı ücret ödenmesi de gerekmektedir. Alınan sabit hizmetler haricinde ek hizmet alınması durumunda ek hizmetlerin her biri için ayrı bir ücret ödenmektedir.

Ayrıca Yunanistan vizesi için istenen evraklar arasında bulunan sigorta poliçe, biometrik fotoğraf gibi belgelerin de temini için ödenmesi gereken ücretler, başvuranın sorumluluğu dahilindedir.

Yunanistan Vize Ücreti 2020
Yunanistan Vize Ücreti 2020

Bahsedilen tüm ücretler, özellikle de harç bedeli, başvurulan vize türüne ve talep edilen vize süresine bağlı olarak değişir. Ayrıca vizenin alınacağı dönemdeki kur değeri de bu ücretlerin etkilenmesine neden olabilmektedir.

Bu çerçevede kişilerin ödemesi gereken tam Yunanistan vize ücreti hakkında bilgi alabilmek için başvuracağı kurumdan bilgi alması önerilir. Vize merkezi hem kendi hizmeti hem de güncel harç hakkında gerekli bilgileri verecektir.

Bahsedilen Yunanistan vizesi harç bedeli yalnızca 0-12 yaş aralığına uygulanmamaktadır. 12 yaşını dolduran her çocuk için yine bu harcın ödenmesi gerekecektir.

Give a Comment