Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar

Yunanistan Vizesi Çıkma Süresi

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç günde sonuçlanır?

Başvuru adaylarının bekleme sürecinde şüphesiz en çok merak ettiği konulardan biri Yunanistan vizesi sonuç belirlenme süresi olacaktır.

Ancak bu sürenin ne yazık ki kesin bir sınırı yoktur. Her ne kadar Konsolosluk tarafından maksimum 21 iş günü süresi içinde sonuç açıklanacağı vaat edilse de bu süre genel olarak 10 iş günü olmaktadır.

Yine kişilerin seyahat planında bir aksama olmaması adına en az 20 iş günü öncesinde başvurunun yapılması tavsiye edilir.

Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar
Yunanistan Vize Kaç Günde Çıkar

Bahsedilen süreler, uzun süreli vize kategorisinde yapılan başvurularda elbette daha uzun olmaktadır. Verilen iznin 90 günden uzun süreli olması daha kapsamlı bir değerlendirme sürecini gerektirdiğinden 1-2 ay gibi bir sonuç açıklanma süresi verilmektedir.

Bu sebeple uzun süreli Yunanistan vizesi alacak kişilerin yani Yunanistan oturum izni gibi 90 günden uzun süreli seyahatleri için vize alacak olanların en az 40-50 gün önceden başvuruların ı yapmış olmalarını öneririz.

Yunanistan vize başvurusu sonuçları Konsolosluk çalışanlarının tatil dönemlerine ve içinde bulundukları iş yoğunluklarına göre değişir. Ayrıca bu sürenin uzamasına neden olabilecek bir diğer durum da başvuru sahibinden ek belge istenmesi ya da bu kişinin görüşmeye çağırılmasıdır.

Give a Comment