Yunanistan Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

Yunanistan konsolosluğu vize randevu bilgileri

Yunanistan Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Türkiye’nin Ege Denizi boyunca komşusu olan Yunanistan, yüzyıllar boyunca birlikte yaşadığımız Rum ve Yunan Milleti’nin anavatanıdır. Güneyinde Akdeniz, doğusunda Türkiye, kuzeyinde Bulgaristan, kuzey batısında ise Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile komşu olan Yunanistan, denizaşırı olarak da İtalya ile sınırlara sahiptir. Yunanistan’ın Başkenti Atina iken, turizm merkezi ise Yunan Adaları’dır.

Her yıl milyonlarca turist çeken, turizm dışında ticari ve eğitim hayatı için de vize veren Yunanistan, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin de bir parçası. Antik Yunan, Bizans, Roma İmparatorluklarına ev sahipliği yapan ülke Türk Bordo Pasaportuna sahip olan bireylere 90 günün altında Schengen vizesi ile işlem yapma şansı sunarken, 90 günü aşan vizeler konusunda ise D tipi ulusal Yunanistan vizesi ile hizmet veriyor.

Eğer Gri Pasaport (Görev Pasaportu), Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) veya Siyah Pasaport (Diplomatik Pasaport) sahibi iseniz, bu durumda 180 günlük süreç içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Yunanistan’a vizesiz giriş gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, belli başlı Yunan Adaları’na giriş sağlamak amacı kapı vizesi alma şansınız da mevcut.

Yunanistan Vize Randevusu Açıldı

Yunanistan’a gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler doğrultusunda, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olmanız dolayısıyla Schengen vizesi almak durumundasınız. Kısa süreli pasaport türleri arasına giren Schengen Pasaportu, Yunanistan’a 90 güne kadar olan seyahatleriniz için alınması gereken vize türüdür.

Yunanistan vizesi (Schengen Tipi) alarak giriş sağlayabileceğiniz diğer ülkeler ise tüm Schengen Bölgesi’ni ve Schengen’in geçerli olduğu ülkeleri kapsayan 31 farklı diğer ülkeden oluşuyor. Bu ülkeler arasında İtalya, İspanya, Almanya, İngiltere, Romanya, Bulgaristan, Norveç, Danimarka, İsviçre, daha da doğrusu Avrupa genelinde bulunan, Yunanistan’da dahil olmak üzere toplam 32 ülke mevcut.

Yunanistan Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

Yunanistan Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu

Yunanistan vizesi almak üzere başta Yunanistan Başkonsoloslukları ve Büyükelçilikleri olmak üzere, bizler gibi yetkili vize merkezlerinden de hizmet alabilirsiniz. Doğrudan Büyükelçilik ya da Konsolosluk yerine vize başvuru merkezlerinden başvuru gerçekleştirmek, vize alırken oluşabilecek hataları düzeltmeniz adına size ek fırsatlar sağlıyor.

Bu doğrultuda sizlere uygun vize türünü belirlemek başta olmak üzere, seyahat planlaması, vize için gerekli olan belgeler, belgelerin kontrolü, adınıza başvuru yapmak, randevunuzu almak ve Yunanistan vize randevusu açıldı bilgisini vermek gibi sorumluluklar tamamen bize ait.

Yunanistan Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Bağlı bulunduğunuz şirket ya da devlet dairesi tarafından Yunanistan’da görevlendirilmeniz durumunda, aile birleşimi olması durumunda, anne, babanızdan en az birinin Yunanistan vatandaşı olması durumunda, oturma izni almak üzere, çalışmak üzere ve benzeri gerekçeler ile uzun süreli Yunanistan vizesi alma şansınız var.

Bu noktada en önemli kıstas ise Yunanistan’da yaşamanızı şart koşacak, bu ülkede yaşama fırsatı yaratacak bir sebebiniz olması. Keza, bir Yunan işveren ya da Yunanistanlı şirket tarafından işe alınmanız durumunda da davetiye ile Yunanistan’a gitmek üzere uzun süreli Yunanistan vizesi almak sizler için zor olmayacaktır.

Ulusal vize kategorisinde değerlendirilen uzun süreli vizeler, her ülkenin verdiği vize türleri arasında yer alır. Bu konuda Yunan Hükûmeti, Dışişleri Bakanlığı ve Konsolosluklar, Avrupa Birliği üyesi olmaları ve Schengen Bölgesi’nde bulunuyor olmaları dolayısıyla üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirmiş bulunuyor.

İster kısa süreli, isterseniz de uzun süreli olmak üzere Yunanistan vizesi almak, sizlerin de hakkı. Elbette bu işlemler adına deneyimimizden faydalanmak ve tecrübelerimiz ile prosedürleri daha kolay atlatmak üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılında da birçok ülke gibi Yunanistan vizesi ücretleri güncellendi. Yapmak zorunda olduğunuz konsolosluk başvuru harcı ödemesi, doğrudan Yunanistan Konsolosluğu’na ödeniyor

. Herhangi bir sebep dolayısıyla Yunanistan vizesi almak konusunda pürüzler yaşar ve bu pürüzleri aşamazsanız, vize başvurunuz reddedilebiliyor. Vize reddi oluşması durumunda ise Yunanistan Konsolosluğu’na yapmış olduğunuz başvuru ücreti iade edilmiyor.

Bu tip bir manzara ile karşı karşıya kalmamak adına, ne kendinizi üzmeye ne de paranızı sokağa atmaya gerek yok. Zira Yunanistan vizesi almak adına da oldukça deneyim sahibi olan vize danışmanı arkadaşlarımız, sizi doğru yönlendirmeler ile bu durumun üstesinden gelmek üzere bilinçlendiriyor.

Yapacağınız ödeme öncesinde, başvuru işlemleri olarak öncelikle belgelerinizin doğru, kapsamlı ve uygun kriterlerde oluşturulmasına önem veriliyor. Bu sayede,

Yunanistan için her şeyden önce, belgeler açısından uyumlu ve kriterlere uygun bir aday haline geliyorsunuz. Hemen akabinde ise mülakatta gerçekleşecek olan görüşme için sorulabilecek sorular ve diğer konular hakkında bilgilendiriliyorsunuz. Bir danışma hizmeti olan bu durum, sizin vize alabilmeniz konusunda daha iyi bilgilendirilmenizi sağlıyor.

Yunanistan Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Yunanistan ile Türkiye ilişkileri, geçmiş yüzyıllar boyunca yaşanan olaylar neticesinde, özellikle de 1. Dünya Savaşı esnasında bir hayli gergin iken, Cumhuriyet tarihi sonrası ve son yıllarda yaşanan gelişmeler doğrultusunda normalleşmeye başladı. Her iki ülke vatandaşı da iki ülke arasında tatil, ticari, öğrenim amaçlı mekik dokurken, sizlerin de Yunanistan’a ne amaçla gittiğinizin bir önemi kalmıyor.

Elbette komşu ülkeye ticaret yapmaya, tatil yapmaya ya da eğitim amaçlı gitmeye kalkmanız durumunda, vize almak dışında bir sorun yaşamıyorsunuz. Yunanistan vizesi işlemleri ise 5-15 gün aralığında çözümlenerek sorun olmaktan çıkıyor.

Sizler adına yapmış olduğumuz başvuru neticesinde, son olarak Yunanistan konsolosluğu randevunuza gitmek ve burada yapılacak mülakat çerçevesinde sorulara yanıt vermek durumundasınız. Seyahatinizin amacından, seyahatinizin süresine kadar olan birçok soruyu içeren bu mülakat esnasında onay almanız durumunda, sizler gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Sürecin son aşamalarını takip edecek olan ekibimiz, pasaportunuzun hazır olmasını takiben onu konsolosluktan teslim alarak, kurye ile sizlere gönderecektir. Yunanistan vizesi schengene dahil olup çoklu giriş vizesi alınması durumunda diğer schengen ülkelerinede şartları sağlamak kaydı ile seyahat edebilirsini. Ancak İngiltere, Amerika, Rusya gibi ülkelere seyahat edemezsiniz.

Yunanistan Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu S.S.S

 

Yunanistan Konsolosluğu Vize Randevu Nasıl Alınır?

Kısa süreli Yunanistan vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli Yunanistan vizeleri için Yunanistan konsolosluğundan şahsen randevu alınmalıdır.

Yunanistan Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Uzun süreli Yunanistan vizesi alacak kişiler gerekli vize evraklarını ve Yunanistan vize ücreti ödendi dekontunu Yunanistan Konsolosluğu vize birimine teslim etmelidir.

Yunanistan Konsolosluğu Pasaport Vize Randevu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kısa süreli Yunanistan vize işlemlerinin sonuçlanması 5-7 iş günü sürmektedir. Uzun süreli Yunanistan vizelerinde bu süre 15 iş gününü bulmaktadır.