Yunanistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yunanistan aile arkadaş vizesi ücret

Yunanistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yunanistan’da ikamet eden aile ve arkadaşları ziyaret etme amaçlı alınacak vize için şahıslar Yunanistan Büyükelçilik ve Yunanistan Konsolosluk yetkililerine başvuru yapmalıdır.

Gereken evraklar hazırlanmalı ve alınan randevu saatinde yetkililere teslim etmelidir. Yunanistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi alındıktan sonra belirlenen seyahat tarihinde Yunanistan’a gidilebilinir. 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat ve konaklama yapılabilinir.

Hususi pasaport sahibi şahıslar vize başvurusu yapmadan Yunanistan’da ikamet eden aile ve arkadaşlarını ziyaret edebilirler. Ancak bu süre yukarıda belirtildiği gibi 180 gün de 90 gün konaklamayı geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri gerekli evrakları hazırlayıp belirlenen randevu tarihinde konsolosluk yetkililerine teslim etmekle yükümlüdür. Bir değerlendirme sonrasında Yunanistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi verilecektir.

YUNANİSTAN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİ EVRAKLARI

Yunanistan’da ikamet eden yakınlarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirlenen evrakları yine belirlenen gün ve saatte Yunanistan Konsolosluk yetkililerine teslim etmelidir.

Bu evraklarda yer alan bilgiler doğru olmalı ve başvuru sahibinin diğer sistemlerde yer aşan bilgilerini yansıtmalıdır. Diğer sistemlerde yer aşan bilgiler ile paralellik göstermeyen evraklar geçerli sayılmaz ve Yunanistan Konsolosluk yetkilileri vize başvurusunu değerlendirmesini ret cevabı ile sonuçlandırabilir.

Pasaport: Yunanistan aile ve arkadaş vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaportları 10 yıldan eski olmamalı ve seyahat sonrası da en az 3 ay geçerli olmalıdır. Aynı zamanda da 2 adet boş sayfa bulunması zorunluluğu bulunmaktadır.

Yunanistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yunanistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fotoğraf: Yunanistan aile ve arkadaş vizesi başvurusunda yer alan fotoğraflar güncel olmalı e biyometrik olarak çekilmiş olmalıdır. Bu şekilde hazırlanan fotoğraflar ve şahısın yüzünün net görüldüğü fotoğraflar tercih edilmektedir.

Seyahat belgeleri: Yunanistan aile ve arkadaş vizesi başvurusu yapacak şahısların seyahate ilişkin uçak ve otobüs biletleri evraklar ile beraber sunulmalıdır. Kalınacak kişinin ikamet adresi ve seyahat tarihleri de bu bilgiler ile beraber sunulmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası: Yunanistan Aile ve  Arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapan kişiler, 30.000 Euro  tutarında, Schengen bölgesindeki tüm seyahat süresini kapsayacak şekilde geçerli olan seyahat sağlık sigortasının orijinali sunulmalıdır.  Kişi çok girişli vizeye sahip ise, en az ilk seyahat süresini kapsayacak seyahat sigortası yaptırmalıdır.

Vize dilekçesi : Yunanistan aile ve arkadaş vizesi başvurusu yapacak kişilerin Yunanistan’da yanına gidecekleri kişiler Yunanistan Konsolosluğu’na verilmek üzere  davet dilekçesi yazmalıdır. Bu dilekçe vizenin olumlu sonuçlanması için çok önemlidir.

Daha önce alınan vizelerin fotokopileri de başvuru evrakları ile beraber sunulmalıdır. Bu vizenin daha kolay çıkması için gereklidir. Yunanistan Konsolosluğu gerekli durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir. Evraklarda sahte bilgiler yer almamalı ve en az 3 aylık güncel bilgiler yer almalıdır.

Yunanistan Aile- Arkadaş vizesi başvurusunda bulunan kişi 18 yaşından küçükse, vize başvurusunu ebeveynleri, yasal vasisi refakatinde ya da bu kişilerin iznini gösterir noter onaylı muvafakatname ile yapmalıdır.

Yunanistan Aile- Arkadaş Vizesine Başvuru Yapan Kişi Şirket Sahibi İse

 • Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları. Ekstre olarak alındı ise banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır,
 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe
 • Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi,
 • Vergi levhası,
 • İmza sirküleri,
 • Güncel Ticaret Odası kaydı ( Faaliyet Belgesi ),
 • Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıklarının tapu fotokopileri gibi belgeler sunmalıdır.

Yunanistan Aile- Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru Yapan Kişi Çiftçi İse

 • Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi
 • Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları. Ekstre olarak alındı ise banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır;
 • Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıklarınız (tapu fotokopileri).

Yunanistan Aile- Arkadaş Vizesi Başvurusunda Bulunan Kişi Eğer Çalışan İse

 • Yunanistan Aile- Arkadaş Vizesi Başvurusunda Bulunan Kişi Eğer Çalışan İse: aşağıdaki belgeleri temin etmelidir.
 • Şirketin antetli kağıdına yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyit eden İşveren mektubu,
 • Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi,
 • Vergi levhası, İmza sirküleri, SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK “hizmet dökümü”,
 • Güncel Ticaret Odası kaydı ( Faaliyet Belgesi )
 • Son 3 aya ait maaş bordroları,
 • Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları) gibi belgeler ibraz etmelidir.

Not: Başvuru sahibi yeni bir işe başlamış ise, vize başvurusunu daha önceki iş yerine ait belgelerle yapabilir.

Yunanistan Aile- Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusunda bulunan kişi Emekli ise

 • Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)
 • Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları. Ekstre olarak alındı ise banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır;
 • Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıklarına dair tapu fotokopilerini sunmalıdır.
 • Kamu çalışanı (Devlet Memuru) olan başvuru sahipleri aşağıdaki evrakları sunmalıdır;
 • 3 aylık maaş bordrosu
 • Çalıştığı resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi
 • Son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları. Ekstre olarak alındı ise banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır
 • Çalıştığı resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını, maaşınızı, izinli olduğu tarihleri ve bu iznin ücretli ya da ücretsiz olduğunu belirten yazı
 • Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıkları (tapu fotokopileri).

Yunanistan Aile- Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuran Ev Hanımı veya Öğrenci İse

 • Seyahate sponsor olacak aile üyesinin son 3 aya ait kişisel banka hesap cüzdanları. Ekstre olarak alındı ise banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır.
 • Seyahate sponsor olan aile üyesinin Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıkları (tapu fotokopileri)
 • Seyahate sponsor olan aile üyesi kişi firma sahibi ise, şirketin faaliyet belgesi, vergi levhası, Ticari sicil gazetesi, imza sirküleri; çalışan ise bunlara ilaveten işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dükümü ve son 3 aylık maaş bordroları veya emekli ise emeklilik belgeleri,
 • Öğrenci belgesi (öğrenciler için)

ÜÇÜNCÜ ÜLKE VATANDAŞLARI İÇİN YUNANİSTAN AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİ

Yunanistan’da bulunan aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan diğer ülke vatandaşları için bir dizi işlemler bulunmaktadır. Bazı durumları karşılayabilen diğer ülke vatandaşları sadece Yunanistan aile ve arkadaş ziyareti için başvuru yapabilirler.

Bu durumlardan en önemlisi ise Türkiye Cumhuriyeti oturum izni belgesine sahip olmaktadır. Türkiye’de yaşayan diğer ülke vatandaşları Türkiye’de oturum iznine sahip ise sadece Türkiye’den Yunanistan vizesi için başvuru yapabilirler. Üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurusu esnasında Türkiye’de ikamet ettiklerini kanıtlayan “Yabancılara Mahsus İkamet Tezkeresi” belgesini başvuru esnasında ibraz etmek zorundadırlar.

Şuan savaş bölgesi konumunda bulunan Irak ve Suriye Devletleri’nin vatandaşları Yunanistan’da bulunan aile fertlerini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek istedikleri takdirde Yunanistan Aile- Arkadaş ziyareti vizesi için Yunanistan Konsolosluğu’na doğrudan başvuru yapmalıdırlar.

Yunanistan Aile Birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi S.S.S

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi almak için Yunan Konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Gerekli vize başvuru evrakları hazırlanır ve Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi ücreti ödenerek işlem tamamlanır.

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Ücreti Nedir?

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi ücreti 80 Euro konsolosluk harç bedeli ve 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedelinden oluşur.

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür. Eksik ve hatalı evrak bulunması durumunda bu süre uzayabilir.