Meis Kapı Vizesi

Meis kapı vizesi nasıl alınır

Meis Kapı Vizesi

Meis Adası Yunanistan kapı vizesi alınarak seyahat edilebilinen adalardan biridir. Kapı vizesi ile 15 gün süre bu adaya konaklama seyahat amacıyla seyahat edilebilinir.

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan feribot seferleri ile kısa sürede Meis Adası’na ulaşmak mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler, Türkiye’de uzun süreli oturum iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşlar ve Rusya, Ukrayna ve Belarus vatandaşları gerekli evrakları hazırlayarak Meis vizesi başvurusu yapabilmektedirler.

Meis kapı vizesi iki şekilde verilmektedir. Tek girişli ve çift girişli olarak başvuru sahiplerinin isteğine göre tanımlanabilir. Ancak çok girişli ve 15 günden daha uzun süre tanımlanamaz. Meis kapı vizesi süresi sadece 15 gün ile sınırlıdır. Bu adada konaklamaya 15 gün izin verilmektedir.

Bu sürenin bitiminden önce şahıslar adadan ayrılma işlemini gerçekleştirmelidir. Genelde her yıl Nisan ve Ekim ayıları arasında kapı vizesi başvuruları yapılmaktadır.

Schengen vizesi gibi Yunanistan ve diğer Avrupa ülkelerine giriş sağlamaz. Sadece kapı vizesinin geçerli olduğu adalara bu vize ile giriş yapılabilinir.

Geçerli Schengen vizesi olan kişiler, vizelerinde yeterli kalış süreleri varsa Yunanistan kapı vizesi almadan Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu adalara seyahat edebilirler. Meis vizesi tek girişli olarak alındığında, vize sahibi Meis ve Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu adalardan ayrıldıktan sonra geçerliliğini kaybetmektedir.

MEİS ADASI KAPI VİZE BAŞVURU EVRAKLARI

Meis adası kapı vize için gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Bu evrakları hazırlarken karşısında yer alan açıklamalı dikkate almak iyi olacaktır.

Evraklarda yanlış ve doğru olmayan ifadeler kullanmak kapı vizesinin ret ile sonuçlanmasına ve daha sonraki dönemlerde kapı vizesinin alınmasını da güçleştirmektedir. Diğer vizelere göre çıkış süresi kısadır ancak yaz döneminde seyahatlerin yoğun olduğu aylarda kapı vizesinin çıkış süresi 7 günü bulabilir.

Meis Kapı Vizesi

Meis Kapı Vizesi

Seyahatte sıkıntı çıkmaması ve sorun yaşamamak adına belgeleri seyahat tarihinden önce seyahat acenteleri aracılığı ile konsolosluk yetkililerine ulaştırmak gerekmektedir. Meis Adası’na kapı vizesi alacak kişiler bu hususlara dikkat etmelidir.

Aşağıda yer alan evraklar aslına uygun olarak diğer vize başvurularında olduğu gibi büyük titizlikle hazırlanmalıdır. Konsolosluk yetkilileri büyük titizlikle bu evrakları incelemektedir.

Pasaport: Pasaportun fotokopisi teslim edilmelidir. Seyahat sonrasında en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.

Kimlik fotokopisi: Nüfusa kayıtlı olunan kimlik belgesi fotokopisi bulunmalıdır.

Fotoğraf: 2 adet biyometrik olarak çekilmiş fotoğraf verilmelidir ve biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilmiş olmalıdır.

Banka Hesap özeti: Son 3 aylık banka hesap dökümünüzün en az 2500 TL  bakiyeli olması gerekmektedir.

Vize başvuru formu: Schengen vize başvuru formunun doldurulup başvuru sahibini imzasını taşıması gerekir. Bilgisayar ortamında büyük harflerle doldurulmalıdır.

Rodos Feribot Bileti:  Gidiş – Dönüş veya Gidiş – Açık bilet şeklinde alınabilir. Kapı vizesi ile girilen Yunan adalarında en fazla 15 gün kalabileceğinizi unutmayınız.

Onaylı Otel rezervasyonu: Otel rezervasyonu verilmesi gerekmektedir. Rodos adası dışında Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu diğer adalara gitmek isteyen şahıslar seyahat planı dâhilindeki adalardaki otel rezervasyonlarının konfirme edildiğine dair belgenin başvuru dosyasında yer alması gerekmektedir.

Otel rezervasyonlarında Rodos’ta kalınacak otelin adı, adresi ve kontak bilgileri yer almalıdır. Otel yerine aile veya arkadaş yanında konaklama yapılacaksa davetiye belgesinin davet eden kişinin kimlik bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

MEİS ADASI VİZE ÜCRETİ

Meia Adası kapı vizesi ücreti seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri aracılığı ile belirlenmektedir. Şahıslar seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezlerine de ayrıca ücret ödemektedirler. 35 Euro harç bedeline ek olarak seyahat acenteleri de ücret talep etmektedir.

Bu yüzden net ücret belirli olmamaktadır. Acentelerin talep ücreti her ilde bulunan acenteye göre değişebilir. Bu ücret seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri tarafından belirlenmektedir. Evrak fotokopileri, biyometrik fotoğraf çekimi, evrak takibi, evrakların Konsolosluğa iletilmesi, başvuru formu doldurma konusunda destek gibi hizmetler ek hizmet bedellerine yansımaktadır.

Meis kapı vizesi ücretleri Meis sınır kapısında tahsil edilmemektedir. Meis vizesi işlemlerinizi yürütmekle yetkili seyahat acentesine başvuru evrakları ile birlikte ödeme de yapılmaktadır. 7 yaş altındaki çocuklardan vize ücreti alınmamakla birlikte vize başvuru merkezi hizmet bedelleri alınmaktadır.

KAŞ – MEİS FERİBOT SAATLERİ VE ÜCRETLERİ

Meia adasına ulaşım sağlayan feribot Kaş’tan kalkmaktadır. Bu nedenle de Meis Adası’na seyahat edecek olan kişiler Kaş’ gitmek mecburiyetindedir. Çok kısa sürede Meia Adası’na ulaşmak mümkündür. Meis Adası’na ulaşım için Kaş Limanı’ndan kalkan feribot saatleri ise hafta içi her gün 10: 00 ve 16:00 arasında düzenlenmiştir.

Meis’ten dönüş feribotunun kalkış saati 16.00’dır. Yolculuk yaklaşık olarak yirmi dakika sürmektedir. Meis vizesi alarak seyahat etmek isteyen kişiler özellikle günü birlik seyahatlerde zaman kaybı yaşamamak için vize işlemlerini ön başvuru ile yapmaları gerekmektedir. Feribot ücreti ise 25 Euro ile 45 Euro arasında olup 7 yaş altı çocuklardan ücret talep edilmemektedir.

Kos Vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Meis Kapı Vizesi S.S.S

Meis Kapı Vizesi Ne Kadar?

Misafirlerimiz pasaportu ile Meis Adasındaki Pasaport Ofisinde “Tek girişli ve maksimum 15 gün kalış süreli sadece ada için geçerli “Schengen Vizesi” basılmaktadır. Not: Onay verilmeyen başvurularda şirketimizin hiçbir mesuluyeti bulunmamaktadır. Vize bedeli ücreti kişi başı 70,00 Euro’dur.

Meis adasına gitmek için vize gerekiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri, Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşları ve Rusya, Ukrayna, Belarus vatandaşlarının Meis adası ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Meis Adası’na pasaportsuz gidilir mi?

Meis Adasına Nasıl Gidilir? Türk vatandaşlarının Meis Adası‘nı ziyaret edebilmeleri için öncelikli olarak Schengen Vizesi almaları gerekir. Ancak yeşil pasaporta sahipseniz adaya vize almadan giriş yapabilirsiniz.